Pesuloiden yhteystiedot

Etelä-Karjalan Pesula

Yhteistyönkatu 15, 53300 Lappeenranta

Tekstiilipalvelujohtaja Jorma Salmela
puh. 020 – 794 0032
jorma.salmela@saimaantukipalvelut.fi
Santeri Lindholm
puh.040 – 128 7658
santeri.lindholm@saimaantukipalvelut.fi

www.saimaantukipalvelut.fi

Mikkelin Pesula Oy

Pesulakatu 1, 50130 Mikkeli

Toimitusjohtaja Kari Rämö
puh. 0440 – 367 567
kari.ramo@mikkelinpesula.fi
Pirjo Stolt
puh. 0440 – 367 622
pirjo.stolt@mikkelinpesula.fi

www.mikkelinpesula.fi

Lännen  Tekstiilihuolto Oy

Turun toimipiste
Länsikaari 15, 20240 Turku

Porin toimipiste
Kartanonkuja 4, 28430 Pori

Toimitusjohtaja Miika Markkanen
puh. 050-552 9255
miika.markkanen@lanteks.fi
Anu Patoranta
puh. 044-594 1143
anu.patoranta@lanteks.fi

www.lanteks.fi

Sakupe Oy

Siilinjärven toimipiste
Myllyharjuntie 10, 71870 Harjamäki

Jyväskylän toimipiste
Salmirannantie 1, 40520 Jyväskylä

Joensuun toimipiste
Satamatie 2, 80220 Joensuu

Toimitusjohtaja Antti Tervo
puh. 044 – 717 8010
antti.tervo@sakupe.fi
Päivi Huotari, Siilinjärvi
puh. 044 – 717 8025
paivi.huotari@sakupe.fi
Nina Kuivalainen, Joensuu
puh. 044 – 717 8052
nina.kuivalainen@sakupe.fi

www.sakupe.fi

Seinäjoen Keskuspesula Oy

Tuottajantie 36, 60100 Seinäjoki

Toimitusjohtaja Pirjo Väisänen
puh. 044-554 5660
pirjo.vaisanen@sekepe.fi
Riitta Jalava
puh. 044-759 8305
riitta.jalava@sekepe.fi
Olla Aro
puh. 06 – 429 8233
tuotanto@sekepe.fi

www.sekepe.fi

Oulun Keskuspesula Oy

Kiviharjuntie 7, 90220 Oulu

Toimitusjohtaja Matti Johansson
puh. 044- 315 8200
matti.johansson@ppshp.fi
Eila Merilä
puh. 044 -315 8026
eila.merila@ppshp.fi

www.oulunkeskuspesula.fi

Uudenmaan Sairaalapesula Oy

Isonkiventie 8, 04250  Kerava

Toimitusjohtaja Juha Kosonen
puh. 040-354 2069
juha.kosonen@uudenmaansairaalapesula.fi
Erja Järvenpää
puh. 040-354 2068
erja.jarvenpaa@uudenmaansairaalapesula.fi

www.uudenmaansairaalapesula.fi

Rovaniemen Keskuspesula Oy

Lähteentie 18, 96400 Rovaniemi

Toimitusjohtaja Asko Kivilahti
puh. 0400 – 683 280
asko.kivilahti@rokepe.fi
Inkeri Matinlassi
puh. 050 – 362 5797
inkeri.matinlassi@rokepe.fi

www.rokepe.fi

Päijät-Hämeen Tekstiilihuolto Oy

Reunakatu 24, 15850 Lahti

Toimitusjohtaja Heikki Kultanen
puh. 044 – 7665898
heikki.kultanen@phth.fi
Ulla Suokas
puh. 0400 – 295164
ulla.suokas@phth.fi

www.phth.fi

Puhdaspalvelu Fi Oy

Länsikaari 15, 20240 Turku

Toimitusjohtaja Sari Jokinen
puh. 040-839 2220
sari.jokinen@puhdaspalvelu.fi

www.puhdaspalvelu.fi